4 olukorda, kus läätsed muudavad elu stressivabamaks

Läätsedega on mugavam trenni teha, talvel ringi liikuda ja isegi uusi prille valida!

Kui kannad igapäevaselt või enamasti prille, võid üllatuda, kuidas läätsed võivad teatud olukordades elu palju stressivabamaks muuta.

Laiem vaateväli ja vähem segajaid trennis

Tead seda tunnet, kus prillid saavad trennis higiseks, libisevad ninal või hakkavad eest kukkuma? Või pead liikudes prillide puhastamiseks eraldi pause tegema, nii et trennirütm saab häiritud? Prillid võivad blokeerida ka osa vaateväljast, eriti külgedelt avaneva vaate, mis mõne spordiala puhul võib sooritust häirida. Läätsedega võid kõik need mured unustada.

Selge fookus köögis 

Kokkamisfännidest prillikandjad teavad, kuidas iga ahjuukse avamise ja pliidile kiikamisega kaasnevad aurused prillid. Köögis on alati kätest niigi puudu ja kui on vaja mitut asja korraga jälgida ja kiiresti reageerida, võib prillide puhastamise vajadus olla omajagu häiriv. Kui kannad köögis läätsesid, võid rahulikult olulisele keskenduda.

Uduvaba vaateväli talvel

Prillide pidev uduseks minek külmadel talvepäevadel võib olla tõeliselt tüütu. Mõnikord võivad hakata prilliklaasidele moodustuma koguni jäälilled! Talv võib tunduda kohe oluliselt ilusam aastaaeg, kui jõuad pakaselisel päeval kodust tööle ja õhtul uuesti koju ilma, et peaksid prille kümneid kordi puhtaks pühkima.

Terav nägemine uusi prille valides

Küllap iga prillikandja on leidnud end paradoksaalselt olukorrast, kus uusi prille või päikeseprille on raske valida, sest ilma tugevusteta prilliraame ette proovides ju ei näe teravalt! Seega tuleb minna kas peeglile väga lähedale, lasta kellelgi end pildistada või usaldada (pool)ähmast pilti. 

Sama olukord võib tekkida ka virtuaalse prilliproovijaga, sest ka prillide virtuaalne proovimine eeldab, et oma prillid tuleb eest võtta. Seega, kui soovid end uusi prille valides võimalikult mugavalt ja enesekindlalt tunda, kaalu selleks puhuks läätsede kandmist.